Başarılı Bir Varlık Yönetimi Stratejisinin 5 Ayağı

Başarılı Bir Varlık Yönetimi Stratejisinin 5 Ayağı

İyi bir varlık stratejisinin varlık maliyetlerini düşürmesi ve varlık verimliliğini arttırması gerektiğini söylememe gerek var mı? Varlık stoklarını, bakımlarını, kalibrasyonlarını ve performansını doğru bir şekilde yönetmenin yanı sıra, ayrıntılı bir maliyet geçmişi tutmanın yanı sıra, başarılı bir varlık stratejisinin kritik yönlerinden bazıları da vardır. Başarılı olmak için, varlık yönetimi stratejiniz 5 sütun üzerine kurulmalıdır. Bu makalede nasıl yapılandırıldıklarını öğrenin.

Başarılı Bir Varlık Yönetimi Stratejisinin 5 Ayağı:

sınıflandırma

Başarılı bir varlık yönetimi stratejisinin temeli, bir varlığı ilk nasıl kaydettirdiğinize bağlıdır. Varlıklarınızıyeterince sınıflandırmak , başarı ile başarısızlık arasındaki fark olabilir.

Varlık özelliklerini ve niteliklerini temel alan dinamik bir yapı oluşturarak varlıklarınızı sınıflandırın Bu, varlıklarınızın sınıflandırılmasını ve yönetilmesini çok daha kolay hale getirecektir.

Merkezileştirilmiş Bilgi

Ardından, tüm varlığınızın önemli bilgilerini tek bir yerde merkezileştirmek çok önemlidir .

Şirketlerin, varlıklarıyla ilgili farklı bilgileri yönetmek için çeşitli yazılım ve elektronik tablolar kullandığını görmek çok yaygındır. Söylemeye gerek yok, bu çok fazla fazlalık ve karışıklık yaratma eğilimindedir.

Bir Having Kurumsal Varlık Yönetimi Yazılımı size yeteneğini verecektir hızla önemli varlık bilgilerine erişmek karışıklık, yeniden çalışmaları azaltarak ve yönetim verimliliğini artırmak merkezi bir konumdan,.

Göstergeler

Varlık göstergelerini yönetmek, başarılı bir varlık yönetimi stratejisinin bir diğer önemli yönüdür, sonuçta, önemli performans göstergelerini takip etmiyorsanız varlığınızın nasıl performans gösterdiğini nasıl bileceksiniz?

İdeal olarak, varlık yöneticileri olarak hedefimiz; yüksek güvenilirliğe sahip varlıklara, yani ortalama onarım süresinin düşük olduğu varlıklara, arızalar arasında yüksek zamana, yüksek kullanılabilirliğe ve düşük arıza sürelerine sahip olmaktır .

 Bakım

Bir varlık bakım planı olmadan başarılı bir varlık yönetimi stratejisi işe yaramaz .

Şirketinizdeki her varlığın ne kadar güvenilir olduğuna bakılmaksızın bakıma ihtiyacı vardır. Bu, koruyucu bakım, düzeltici bakım, öngörücü bakım teknikleri ve daha fazlası olabilir.

Şirketinizin varlıklarını başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız, zaman aralıklarına / sayaç değerlerine göre önleyici bakım planlamalı, önleyici bakımı takip etmeli, hem planlanmış hem de planlanmamış bakım faaliyetlerini yönetmeli, zamanlama ile birlikte bakım ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak için envanteri optimize etmeli ve planlamalısınız. ve tüm faaliyetlerin ve masrafların kaydedilmesi.

ayarlama

Verimliliği artırmak, kaynakları optimize etmek, ürünlerin tutarlılığını ve uyumluluğunu ve kabul edilebilirliği garanti etmek için, varlık kalibrasyonlarınızı uygun bir şekilde yönetebilmelisiniz.

Bu, mastarlarınızda, test ekipmanlarınızda, cihazlarınızda ve ölçüm standartlarınızda kalibrasyon planlama, belgeleme, planlama, analiz etme ve gerçekleştirme anlamına gelir.

Hem iç hem de dış kalibrasyonların son tarihlerini kontrol etmek ve yönetmek de önemlidir.

Sağlam bir varlık yönetimi stratejisine sahip olmak, işletmenizdeki performans ve verimlilik oranlarını artırmak ve hatalardan kaçınmak ve yeniden çalışmaktan vazgeçilmez bir unsurdur.

Bu videoyu izleyin ve SoftExpert EAM'in kurum genelinde tüm varlık tiplerinin yaşam boyu değerini en üst düzeye çıkarmak için planlanmamış duruş sürelerini ortadan kaldırarak düşük işletme maliyetlerinde varlık kullanımını ve performansını nasıl optimize ettiğini öğrenin .