Proje portföyü nedir ve yönetimini SoftExpert Suite ile nasıl basitleştirirsiniz?

Proje portföyü nedir ve yönetimini SoftExpert Suite ile nasıl basitleştirirsiniz?

SoftExpert Proje  iyileştirmeler alınan ve şimdi proje portföyü yönetmek daha kolaydır. Bu nedenle projeler ve portföy arasındaki ilişkiyi açıklayan bu makaleyi hazırladık. Portföy yönetiminin ve SoftExpert Excellence Suite'in bu görevde size nasıl yardımcı olabileceğinin önemini düşünüyoruz.Hadi gidelim?

Sonuçta, proje portföyü yönetimi nedir?

Proje uzmanları arasında Portföy Yönetimi hakkında duymak çok yaygındır  Bununla birlikte, bu kavram her zaman doğru anlaşılmamıştır. İnsanlar genellikle portföy yönetiminin aynı anda birden fazla projeyi yönetmekle ilgili olduğunu bilir. Veya portföy yönetimini, PMBOK tarafından ele alınan proje yönetiminin bazı yönleriyle karıştırın .

Proje portföy yönetimi , bir kuruluşun stratejik hedeflerine ulaşmak için izlemesi gereken bir kavramdır.Çeşitli olanaklara sahip bir portföy karşısında, yalnızca stratejilere uygun olan ve işletmeye değer katan projeleri değerlendirmek ve seçmek Portföy Yöneticisine kalmıştır. Başka bir deyişle, bu kavram sadece “doğru işin yapıldığından ” emin olmayı amaçlamaktadır .

Proje yönetimi zaten daha operasyonel konularla bağlantılıdır. Yapılacak doğru işin ne olduğunu öğrendikten sonra, bu disiplin işin “doğru şekilde yapılmasını” sağlamayı amaçlar Proje hedeflerine ulaşmak için kaynakları tahsis etmek, maliyetleri kontrol etmek ve süreleri kontrol etmek Proje Yöneticisinin rolüdür.

Şirketler neden portföy yönetimini önemsemelidir?

Portföy yönetimi, şirketlerin yalnızca ilgili projelere odaklanmalarını sağlar. Aynı zamanda onlarca önemsiz projeyle de çaba sarf ediyorlar.

Bu rehber kaynak aşırı yüklenmesini önlemede temeldir. Bu aynı zamanda, projelerin iptal edilmesini önlemeye yardımcı olur, çünkü bunlar uygun değildir veya çok az sonuç üretir.

İyi tanımlanmış kriterler olmadan uygulamaya devam eden, iş stratejilerini göz ardı eden ve kaynak israfı yaratan projeler

Son olarak, portföy yönetimi uygulaması şirketlerdeki inovasyon projelerini güçlendirmektedir.

SoftExpert Excellence Suite, proje portföyü yönetimini nasıl basitleştirir?

Bir proje portföyüne bakmak ve hangisinin seçileceğine karar vermek her zaman zor bir iş oldu, değil mi? Her projenin, stratejik hedeflerine ulaşmada şirkete ne kadar katkıda bulunabileceğini belirlemek her zaman kolay değildir.

SoftExpert Projesi  iyileştirmeler aldı ve artık proje seçmek daha kolay. Portföy Yöneticilerinin günlük işlerini basitleştirmenin yanı sıra, araç daha fazla karar alma güvenliği sağlayan girdiler sunar.

Her zamankinden daha kolay:

Farklı senaryolar oluşturarak, analiz yapmak ve sadece portföy bütçesi içinde olan projeleri veya programları seçmek mümkündür. Kuruluşlar ayrıca yatırımların stratejik hedeflere nasıl dağıldığını açıkça görebilecekler.

SoftExpert Suite, senaryoları karşılaştırmanıza izin verir ve projeleri otomatik olarak seçebilirsiniz. Proje bütçesini ve portföyde mevcut bütçeyi dikkate alır .

Efficient Frontier, Objective Vs. gibi analiz araçları sayesinde Bütçe ve Dağıtma, Portföy Yöneticileri, hangi projelerin kuruluş için aşağı yukarı avantajlı olduğunu belirleyebilir.

Peki ya şirketiniz? İlgili projeleri basit ve hızlı bir şekilde ve belirlenen bütçe dahilinde seçebilir misiniz?SoftExpert'ten Proje ve Portföy Yönetimi çözümü hakkında daha fazla bilgi edinin .