RPA (Robotik Proses Otomasyonu) ile işinizi artırın

Yönetici Özeti

Odoo CMS - bir büyük resim

Robotik Süreç Otomasyonunun (RPA) avantajları göz ardı edilemez ve çeşitli endüstrilerde kullanımı, kaynakların akıllıca kullanılması ile doğrudan ilişkilidir. RPA, insan çalışanlarını tekrarlayan ve operasyonel görevlerden kurtarır, böylece kuruluş için sayısız yararlar sağlayarak ana iş hedeflerine odaklanabilirler.

Kısacası, robotik otomasyon, rutin ve standartlaştırılmış görevleri otomatikleştirebilen, daha az yatırımla daha fazla üretkenlik ve değer sağlayan özel teknolojilerin uygulanmasına yardımcı olur. Manipülasyon için veri yakalama ve yorumlamayı, işlemlerin yürütülmesini ve yanıtların tetiklenmesini ve alandaki diğer dijital sistemlerle iletişimini içeren süreçler temel yararlanıcılardır.

Otomasyonun faydalarının kapsamı, elle işleme faaliyetlerinde artan iyileşme ile doğru orantılıdır. Bir RPA platformu, şirketinizi rekabetçi tutmak için gerekli ölçeklenebilirliği sunar.

RPA - Robotik Süreç Otomasyonunun Faydaları


Maliyet etkinliği

Robotik kullanımının işletme maliyetlerini% 50'ye kadar azalttığı tahmin edilmektedir. Robotlar günde 24 saat çalışabilirler ve sınırlı bir program üzerinde çalışan ve her yıl sabit sayıda yıllık yaprakları olan insanlardan farklı olarak tatil yapamazlar.

Hassas ve kaliteli

Robotlar güvenilir ve tutarlıdır. Ayrıca, yeniden işleme durumlarını önemli ölçüde azaltır ve çıktı kalitesini artırırlar. En iyi yanı, robotların her zaman kurallara uyması ve süreç sonuçlarında% 100 hassasiyet elde etmeleridir.

Tutarlılık

Robotik, içsel sistemlere müdahale etmeyen, üretim hattındaki faaliyetlerin yürütülmesinde mükemmel tutarlılık sağlayan güvenli ve non-invaziv bir teknolojidir.

Geliştirilmiş analiz

Birden fazla kaynaktan hatasız ve hatasız veriye erişim, süreçteki analiz kalitesini artırır. Bu, daha iyi karar vermeyi ve genel olarak iyileştirilmiş süreç yürütmesini sağlar.

Birden çok sistemle iletişim

RPA, süreçlerin entegrasyonunda yardımcı olan bilgi üreten, birden fazla sistemden veri ve bilgi kullanımını sağlar.

Çok yönlülük

RPA tüm sektörlerde uygulanabilir ve çok çeşitli görevleri yerine getirme yeteneğine sahiptir. Kural tabanlı ve tanımlanmış ve tekrarlanabilir herhangi bir süreç otomasyon için ideal bir adaydır.

RPA ve BPM

Çok geniş anlamda, İş Süreçleri Yönetimi (BPM), şirketlerin bir değer zincirinde ve şirket ekosisteminde iyileştirilecek alanları görselleştirmelerine, yönetmelerine ve tanımlamasına yardımcı olur. Müşterinin sesini ve beklenen sonuçlarını, maliyetlerini ve kaynaklarını anlamanın yanı sıra verimliliği ölçmek için veri yakalamaya odaklanır.

Bu algı, çatışmaları önlemek, değer zincirini hizalamak ve daha tutarlı iş sonuçları oluşturmak için iyileştirme fırsatları tanımlamaktadır. Son olarak, görünürlüğü artırmak ve organizasyonel siloları yönetmenin bir yoludur.

Basit ve doğrudan bir şekilde, BPM, her değer zincirinin tanımlanmış ve düzenlenmiş bir sürece ulaşıncaya kadar geliştirdiği tasarıma göre oldukça doğrusaldır. Ve, listemizde son faydada gördüğümüz gibi, tanımlanmış ve düzenlenmiş süreçler RPA'yı uygulamak için idealdir. İşlemler için diğer önemli özellikler şunlardır:

  • Tekrarlı olmalılar.

  • Hataya en eğilimli olun

  • Uygulanan kuralları içerir

  • Veri taşıma ve transfer gerçekleştir

  • Yüksek bir idari / operasyonel role sahip olmak

SoftExpert BPM

Blogumuzda sıkça okuyucunuz varsa, büyük olasılıkla iş süreçlerini yönetmek için SoftExpert BPM, SoftExpert çözümünü biliyorsunuzdur.

SoftExpert BPM, süreçleri ve tüm örneklerini modelleme, simüle etme, otomatikleştirme ve yönetme olanağı tanır. Ayrıca, herhangi bir RPA programlama ve kontrol aracı ile “robotize” olmaya hazırdır. Örneğin, bir Excel elektronik tablosundan bilgi alabilir, sisteme giriş yapabilir, bir işlemi başlatabilir ve bilgileri girebilirsiniz.

Tüm modelleme kuralları takip edilir ve her şey, diğer herhangi bir kullanıcının onu yürütüyormuş gibi denetim izine kaydedilir. Artık tekrarlayan ve sıkıcı görevleri yapmak zorunda kalmadan zaman kazanırsınız.

SoftExpert BPM'nin farklı bağlantılar için çok sayıda Web servis seçeneği sunması dikkat çekicidir. RPA, size daha etkili bir süreç sunmak için çeşitli seçenekler sunar.