Teknoloji ile bir inovasyon programı oluşturma - Hermes Pardini başarı öyküsü

Teknoloji ile bir inovasyon programı oluşturma - Hermes Pardini başarı öyküsü


Hermes Pardini, laboratuvar destek bölümündeki üç ana Brezilyalı oyuncudan biridir Enstitünün 122 birimi var ve klinik analiz, tanısal görüntüleme, aşılar, fonksiyonel testler, kriyo konservasyon ve insan ve veteriner genetiği için hizmetler sunuyor.

Meydan okuma

Proje ve İnovasyon müdürü Irilda de Oliveira Costa'ya göre, şirket bir fikir yönetimi programının uygulanması gerektiğini belirledi. Amaç, geliri arttırmaya, maliyetleri düşürmeye, müşteri memnuniyetini ve süreç iyileştirmeye odaklanarak kurumsal performansı iyileştiren yenilikçi bir ortam yaratmaktı.

Çözüm

Bu zorluğun üstesinden gelmek için şirket , yönetimde mükemmellik, süreç iyileştirme ve yasal uyumluluk için bir platform olan SoftExpert Excellence Suite'e , 12 işletme çözümü oluşturan 38 yerel olarak entegre modülle yatırım yaptı.

Irilda, “SoftExpert Mükemmellik Paketi ile, ortak girişimcilerin geçişine ve analizine izin veren yapısal bir kanal olan 'iO2' İnovasyon Programını oluşturduk,” diyor.

Sistem, yapılandırılmış ve otomatikleştirilmiş bir süreç aracılığıyla fikrin kaydedilmesine ve her aşamada izlenmesine olanak tanır. Çözüm, farklı güvenlik ve yönetim seviyelerine sahip tüm çalışanlara ve şirket alanlarına sunuldu. Örneğin yöneticiler, sonuç göstergelerinin grafiklerini içeren bir Panel'e ve veri çapraz referanslamasına sahip bir portala erişebilir.

Sonuçlar

Proje ve İnovasyon yöneticisi Irilda de Oliveira Costa'ya göre, İnovasyon Programı yenilikçi bir ortamı teşvik etti ve şirketin organizasyon performansını artırdı.

“İşbirliği yapanlar SoftExpert Excellence Suite'e erişerek ve süreci başlatan bir form doldurarak katılıyorlar. Sadece 2017/2018 döngüsünde, platformda 1.600 erişime sahip, 202 fikir kaydedilmiş, 163 tamamlanmış ve 7 değerlendirilmekte, 15 devam etmekte ve 2 fikir halihazırda uygulanmaktadır ”diye açıklıyor.

Bu ilk döngüde uygulanan fikirler şunlardı: kuru buz maliyetinin azaltılması - geliştirme, prototipleme, test ve örneklerin taşınması için yeni kutu modeliyle pilot proje; kuru buz maliyetlerinde düşüş; ve protein 96 kuyulu filtre plakaları içeren numunelerin hazırlanması - toksikolojik testler için plaka kullanımının geliştirilmesi ve doğrulanması, verimlilikte ve işçilik ve reaktif maliyetlerinde azalma ile sonuçlanır.

“Bütün proje TNX ekibi (SoftExpert iş ortağı) tarafından gerçekleştirildi ve sürecin tasarım ve uygulamasına katılmayı taahhüt etti. Çalışma, şirketimiz için büyük stratejik öneme sahip bir karar için ayrıntılı ve titiz bir çalışma ile yetkin ve özverili bir şekilde yapıldı ”dedi.