Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi Çözümü Seçme - Ne Aramalı

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi Çözümü Seçme - Ne Aramalı

Regardless bir şirket yüksek teknoloji elektronik veya sakız üreten eğer, hepsi ortak bir mücadeleyle karşı karşıya: uçtan uca ürün yaşam döngüsü yönetimi . Bu zorluklarla yüzleşmek için üreticiler, entegre olmayan ve birbirleriyle “iletişim kurmayan” bağımsız yazılım çözümlerine (ya da daha kötüsü, elektronik tabloları kullanarak) yatırım yapıyorlar ve bu da süreci daha karmaşık hale getiriyor olmak.

Öyleyse, bir PLM çözümünde aramanız gereken bazı özellikler nelerdir? İşte başlamanıza yardımcı olacak kısa bir liste:

1.   Ürün Portföy Yönetimi

Çözümün sahip olması gereken ilk özellik,  ürün geliştirme girişimlerinin karışımını tanımlamanıza, önceliklendirmenize, dengelemenize ve yönetmenize izin verme yeteneğidir .

Çözelti ürün geliştirme girişimlerine dahil olanlar için izin vermelidir  öncelik puanları türetmek  ve  etkili bir şekilde değerlendirmek  en yüksek değeri fırsatlarına kaynakların uygulanmasını optimize etmek rakip yatırımları.

2. Ürün Geliştirme Yönetimi (PDM)

Size yapabilirsiniz değerlendiriyoruz çözümler kesinlikle çok önemlidir toplamak ve ürün verilerinizi merkezileştirme bir de tam entegre ve otomatik size organizasyonu veren tarzda yeteneği raporlama ilerledi.

Bu organizasyon yardımcı olacaktır genel kalitesini artırmak ,  maliyetleri azaltmak  ve riskleri  yasal uyumluluk artan ilişkili.

3. Süreç ve İş Akışı Yönetimi

Bir diğer önemli özellik,   kullanıcıların  ürün geliştirme süreçlerini daha iyi anlamalarına, belgelemelerine ve uygulamalarına yardımcı olacak görsel, kullanımı kolay  ve  gelişmiş bir süreç modelleme ve analiz aracıdır .

Aynı zamanda birden fazla modelleyicinin  aynı anda ürün geliştirme süreci modellerini geliştirmek ve sürdürmek için çalışmasına izin vermelidir  Çözüm, kullanıcıları mevcut uygulamalara bağlanma ve kullanıcı arayüzlerini bir araya getirme konusunda yetkilendiren kapsamlı bir araç seti kullanmalıdır.

4.     Belge ve İçerik Yönetimi

Daha önce de söylediğim gibi, ürün geliştiren ve / veya üreten her şirket için belge ve içeriğin yönetimi, teslimatı ve kontrolü önemlidir.

Ne de olsa, bir şirketin uçtan uca ürün yaşam döngüsünü, ürünün kullanım ömrü boyunca oluşturulan çok sayıda belge ve içeriği proaktif olarak yönetemeden yönetmesini nasıl beklersiniz?

5.     Merkezi Veri Deposu

Muhtemelen bu yazı boyunca fark ettiğiniz gibi, ürünün yaşam döngüsünü yöneten herkesin en son verilere sürekli erişebilmesini sağlamak, herhangi bir PLM çözümünün temelidir.

Her zaman güncel olan ve verileri şirketinizin ihtiyaçlarına göre organize etmenize izin veren merkezi bir veri deposu , katılan tüm kişilerin çabalarını en iyi duruma getirecektir.

Bu yazının başında bahsettiğim gibi, bunlar bir Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi çözümünde aramanız gereken önemli özelliklerden sadece birkaçı .

EBook 8 Kaynakları Her Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi Çözümü Olmalıydı , Yukarıda listelenen özelliklerin her biri hakkında daha fazla ayrıntıya girdim ve ürün yaşam döngüsü yönetiminin her adımının optimizasyonunu geliştirmek için çok önemli olan diğer üç önemli özelliği dahil ettim.

'Bir dahaki sefere kadar!