İşinizi RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) ile artırın

İşinizi RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) ile artırın


Robotik Süreç Otomasyon (ECP) ait o avantajları göz ardı edilemez ve çeşitli sektörlerde kullanımı doğrudan kaynakların akıllıca kullanımı ile ilgilidir. RPA, insan çalışanlarını tekrar eden ve operasyonel görevlerden kurtarır, böylece ana iş hedeflerine odaklanabilir ve organizasyon için sayısız fayda sağlar.

Kısacası, robotik otomasyon, rutin ve standart işleri otomatik hale getirebilen, daha az yatırımla daha fazla verimlilik ve değer sağlayan belirli teknolojilerin uygulanmasına yardımcı olmaktadır.Manipülasyonu, işlemlerin gerçekleştirilmesi ve yanıtların tetiklenmesi ve alandaki diğer dijital sistemlerle iletişimin sağlanması için veri toplama ve yorumlama içeren süreçler, temel faydalanıcılardır.

Otomasyonun faydalarının kapsamı, manuel işleme faaliyetlerinde artan artışla doğru orantılıdır. Bir RPA platformu şirketinize rekabet gücünü korumak için gerekli ölçeklenebilirliği sunar.

RPA'nın Yararları - Robotik Proses Otomasyonu

Maliyet etkinliği

Robotik kullanımının işletme maliyetlerini% 50'ye kadar azaltabileceği tahmin edilmektedir. Robotlar günün 24 saati çalışabilir ve sınırlı bir programda çalışan ve her yıl sabit sayıda yıllık izin alan insanlardan farklı olarak tatil yapamazlar.

Hassasiyet ve kalite

Robotlar güvenilir ve tutarlı. Ayrıca, yeniden işleme vakalarını önemli ölçüde azaltır ve çıktı kalitesini artırır. Ve en iyi yanı, robotların işlem sonuçlarında% 100 hassasiyete ulaşan her zaman kurallara uymasıdır.

Tutarlılık

Robotik, üretim sistemindeki faaliyetlerin yürütülmesinde mükemmel bir tutarlılık sağlayan, içsel sistemleri etkilemeyen güvenli ve istilacı olmayan bir teknolojidir.

Geliştirilmiş analiz

Kesin ve hatasız verilere birden fazla kaynaktan erişebilmek, süreçteki analizin kalitesini iyileştirir. Bu, daha iyi karar vermeye ve genel olarak süreç yürütmenin iyileştirilmesine yol açar.

Çoklu sistemlerle iletişim

RPA, birden fazla sistemden veri ve bilgi kullanımına izin vererek işlemlerin bütünleşmesine yardımcı olan bilgileri üretir.

çok yönlülük

RPA tüm endüstrilerde uygulanabilir ve çok çeşitli görevleri yerine getirme yeteneğine sahiptir. Kural tabanlı ve tanımlanmış ve tekrarlanabilir tüm süreçler otomasyon için ideal bir adaydır.

RPA ve BPM

Çok geniş anlamda, İş Süreci Yönetimi (BPM) , şirketlerin bir değer zincirindeki ve şirket ekosistemindeki iyileştirme alanlarını görselleştirmelerine, yönetmelerine ve tespit etmelerine yardımcı olur. Verimliliği ölçmek için veri toplamanın yanı sıra müşterinin sesini ve beklenen sonuçlarını, maliyetlerini ve kaynaklarını anlamaya odaklanır.

Bu algı çatışmalardan kaçınmak, değer zincirini düzenlemek ve daha tutarlı iş sonuçları üretmek için iyileştirme fırsatlarını tanımlar. Son olarak, görünürlüğü arttırmanın ve kurumsal silolar üzerinden yönetmenin bir yoludur.

Basit ve doğrudan bir anlamda BPM, her bir değer zincirinin tanımlanmış ve düzenlenmiş bir sürece ulaşana kadar geliştirdiği tasarım açısından oldukça doğrusaldır. Ve listemizdeki son faydada gördüğümüz gibi, tanımlanmış ve düzenlenmiş süreçler RPA uygulamak için idealdir. İşlemler için diğer önemli özellikler şunlardır:

  • Tekrarlayıcı olmalılar
  • Hataya en yatkın olun
  • Uygulanan kuralları içerir
  • Veri taşıma ve aktarma işlemini gerçekleştirme
  • İdari / operasyonel rolü yüksek

SoftExpert BPM

Blogumuzun sık sık okuyucuysanız, muhtemelen iş süreçlerini yönetmek için kullanılan SoftExpert çözümü SoftExpert BPM'yi zaten biliyorsunuzdur .

SoftExpert BPM, süreçleri ve tüm örneklerini modellemenizi, simüle etmenizi, otomatikleştirmenizi ve yönetmenizi sağlar. Ek olarak, herhangi bir RPA programlama ve kontrol aracıyla “robotlaşmaya” hazırdır.Örneğin, bir Excel elektronik tablosundan bilgi alabilir, sisteme giriş yapabilir, bir işlemi başlatabilir ve bilgileri girebilirsiniz.

Tüm modelleme kurallarına uyulur ve her şey, sanki herhangi bir kullanıcı yürütüyormuş gibi, denetim izine kaydedilir. Artık tekrarlayan ve sıkıcı işler yapmak zorunda kalmadan zaman kazanırsınız.

SoftExpert BPM'in farklı bağlantılar için sayısız Web servis seçeneği de sunduğunu belirtmekte fayda var.RPA, giderek daha etkili bir süreç sağlamak için çeşitli alternatifler sunar.