Robotik Proses Otomasyonu Nedir?

Robotik Proses Otomasyonu, bugün herhangi birisinin bilgisayar yazılımını konfigüre etmesini sağlayan bir teknolojidir veya bir iş sürecini yürütmek için dijital sistemler içinde etkileşimde bulunan bir insanın eylemlerini taklit edip entegre etmek için bir “robot” dur.    RPA robotları, verileri yakalamak ve tıpkı insanlar gibi uygulamaları değiştirmek için kullanıcı arayüzünü kullanır.    Çok çeşitli tekrarlayan görevleri gerçekleştirmek için yanıtlar yorumluyor, tepki veriyor ve diğer sistemlerle iletişim kuruyorlar.    Sadece büyük ölçüde daha iyi: Bir RPA yazılım robotu asla uyumaz, sıfır hata yapar ve bir çalışandan çok daha düşük maliyetlidir.  RPA'nın  diğer kurumsal otomasyon araçlarından farkı nedir?

Diğer geleneksel BT çözümlerinin aksine, RPA, kuruluşların daha önce karşılaşılan maliyet ve zamanın bir kısmını otomatikleştirmelerini sağlar.  RPA aynı zamanda doğada müdahalesiz değildir ve mevcut altyapıyı altta yatan sistemlerde aksamaya neden olmadan kaldırarak değiştirmesi zor ve maliyetli olacaktır.  RPA ile maliyet verimliliği ve uyumluluk artık bir işletme maliyeti değil, otomasyonun bir yan ürünüdür.

Robotik Proses Otomasyonu nasıl çalışır?

RPA robotları, çoğu insan kullanıcısı eylemini değil, birçoğunu taklit edebilir.  Uygulamalara giriş yapıyorlar, dosya ve klasörleri taşıyorlar, veri kopyalayıp yapıştırıyorlar, form dolduruyorlar, belgelerden yapılandırılmış ve yarı yapılandırılmış veri alıyorlar, tarayıcıları bilgileri yakalıyorlar ve daha fazlası

 

Temel olarak, yüksek hacimli, işletme kurallarına dayalı, tekrarlanabilir tüm işlemler otomasyona hak kazanır.

Hızlı uygulayın, hızlı yatırım getirisi elde edebilirsiniz

Avrupa'dan bir İK servis sağlayıcısı ayda madde başına dört dakikalık işlem süresiyle ayda 2500 hasta izni belgesi işliyordu. Üç hafta içinde bir RPA çözümü uyguladılar ve% 90 proses otomasyonu elde ettiler. RPA robotu, SAP'deki bir işlemden veri ayıklar, bilgiyi müşterinin sistemlerine ekler ve yazdırır. İK servis sağlayıcısı altı ay içinde yatırım getirisini elde etti, hata oranları% 0'a düşürüldü, manuel çaba% 5'e düşürüldü ve işlem süresi% 80 azaltıldı.

Arka ofiste eforu azaltın 

Küresel bir perakendeci, yüzlerce mağazanın her bir kaydına ilişkin kapanış bilgilerini doğrulamak için mağaza kapanış raporlarını kullanıyordu. Mağaza çalışanları bu raporları almak için manuel ve yavaş bir işlem kullandı. Süreci otomatikleştirerek, mağaza çalışanlarını şimdi daha müşteri odaklı faaliyetlere odaklanma konusunda özgürleştirdi. RPA robotları şimdi kapanış raporlarını bir sunucuya taşıyor, ardından mağazanın kapanış raporları için gerekli bilgileri okuyor ve birleştiriyor.

Ön ofiste müşteri hizmetlerini iyileştirin

Dünya çapında 50.000'den fazla müşterisine sahip bir ticari kredi sigorta şirketi, kredi limiti talebinde bulunma sürecini otomatikleştirmiştir. Sigorta şirketleri daha önce manuel olarak, dahili (Risk ve Politika) harici (Müşteri Sitesi, Google Haberler) kaynaklarına kadar bilgi topluyorlardı. RPA ile ayda 2,440 saat insan işinden tasarruf ettiler. Çalışanlar şimdi bu zamanı doğrudan müşterilerle çalışmak için kullanıyor. 
Hangi süreçler RPA ile ilgilidir?

oyun değiştirici

Kurumsal Robotik Proses Otomasyonu, dijital dönüşümdeki yıkıcı güçtür.  Dünyadaki pazarlarda bir sonraki büyük adım açıktır.  Bu neden oluyor?  Çünkü RPA, geniş bir kurumsal süreç yelpazesini kapsamakta ve daha rekabetçi avantajlar sunmaktadır.  Kurumsal RPA, sınırsız ölçekte güçlü sonuçlar sunarak şirketlerin dijital işletmeler haline daha hızlı hale gelmelerine ve AI yolunda değerli bir avantaj kazanmalarına yardımcı olur.


Kurumsal RPA piyasası, 2016'da başlayanlardan 2021'de 3 milyar dolara yükselen% 65'lik bir CAGR'da büyüyor. Muhtemelen daha yüksek.  2021’de Forrester  ,  ofis ve idari işlerin yanı sıra satış ve ilgili işleri yapan 4 milyondan fazla robot olacağını  tahmin ediyor  .  Evlat edinme bu hızda devam ederse, RPA'nın ne kadar evrensel bir evlat edinme elde edeceğini düşünüyorsunuz?  Hareket zamanı şimdi.

RPA'nın faydaları nelerdir?

Robotlar kalmak için buradalar.  Potansiyellerini ne kadar hızlı toplarsanız, işletmeniz için o kadar hızlı bir rekabet ortamı yaratırsınız.  Robotik Proses Otomasyonu, kurumlar ve endüstriler arasında doğruluğu arttırırken doğrudan karlılık sağlar.  RPA'nın herhangi bir işlemi gerçekleştirmesini sağlamak, yalnızca kuruluşunuzun iş akışını dönüştürmez ve kolaylaştırmaz.  Özel ihtiyaçlara hızlı ve özel tepkiyle ikiye katlanarak, işletme içinde üstün ölçeklenebilirlik ve esneklik sağlar.  Yazılım robotlarının eğitilmesi kolaydır ve herhangi bir sisteme sorunsuz bir şekilde entegre olurlar.  Bunları çarpın ve istediğiniz gibi anında konuşlandırın.  Stratejik olarak gelişirken operasyonel ve iş öngörülebilirliğini kullanarak daha da büyük ve daha iyi olabilmeniz için sürekli olarak ilerlemelerini bildirirler.


Hızlı maliyet tasarrufu

RPA, işlem maliyetlerini% 80'e kadar azaltabilir.  12 aydan daha kısa bir süre içinde, çoğu işletme zaten olumlu bir yatırım getirisine sahiptir ve potansiyel daha fazla birikimli maliyet azalması zaman içinde% 20'ye ulaşabilir.

Süper ölçeklenebilir

İşletme birimleri ve coğrafyalarda RPA, masaüstünden bulut ortamlarına paralel olarak çok sayıda işlem gerçekleştirir.  İş akışına ve mevsimselliklerine göre ek robotlar minimum maliyetle hızlı bir şekilde konuşlandırılabilir.

Artan hız ve verimlilik

Çalışanlar, katma değeri olmayan faaliyetleri ortadan kaldırırken ve onları artan çalışma baskısından kurtardıklarından, RPA'nın yararlarını ilk değerlendirenlerdir.

Daha iyi doğruluk

Robotik Proses Otomasyon yazılımı robotları kurallara uyacak şekilde programlanmıştır. Asla yorulmazlar ve asla hata yapmazlar. Uyumlu ve tutarlıdırlar.

Geliştirilmiş uyumluluk

Bir kez talimat verildiğinde, RPA robotları güvenilir şekilde çalışır ve riski azaltır.  Yaptıkları her şey izlenir. Mevcut düzenlemelere ve standartlara uygun olarak çalışmak için tam kontrol sizde.

İşletmenizde verimliliğinizi Artırmak ve Süreçlerinizi Ulaştırmak için


Bize ulaşın, işinize ve size daha değer katalım...