Otomotiv endüstrisinde kalite yönetimi daha iyi nasıl iyileştirilir?

Otomotiv endüstrisi, hemen hemen tüm sanayileşmiş ekonomilerde en zorlu ve hayati sektörlerden biri olmaya devam ediyor. Çevre politikalarında, emtia volatilitesinde ve küresel pazarda köklü değişikliklerle karşı karşıya kalan otomotiv şirketleri, başarılı olabilmek için çok yönlü bir kalite yönetim sistemine sahip olmalıdır.

Müşteri beklentilerini kaliteli mal ve hizmetlerle karşılamak, iç ve dış tedarikçileri tatmin etmek ve sürekli iyileştirme süreci, otomotiv endüstrisindeki şirketlerin günlük olarak karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olabilecek Toplam Kalite Yönetimi (TQM) prensiplerinden bazılarıdır.

Bu web seminerinde, Gus Oliveira, otomotiv endüstrisindeki TKY’nin 7 ilkesinin derinlemesine bir analizini yapar ve bu ilkelerin doğru araç ve düzenlemelerle bir araya getirilmesinin, otomotiv sektöründe şirketler ve tedarikçilerdeki kalite yönetimini nasıl olumlu bir şekilde artırabileceğini gösterir. .

Daha Fazla Bilgi ...Sektör ile ilgili regülasyonlar

Daha Fazla Bilgi ...Sektör ile ilgili yoğun kullanılan modüller

SE Workflow – İş Akışı Yönetimi

SE İş Akışı yazılımı, iş süreçlerini otomatikleştiren, izleyen ve analiz eden araçları sağlayarak iş akışlarını taşıyan insanları, süreçleri ve içerikleri birleştirmeye yardımcı olur. Dinamik süreç yürütümü ile SE Workflow, günlük iş süreçlerini kurumsal uygulamalarla bütünleştirerek insanların ve BT sistemlerinin paralel olarak çalışmasını sağlar.

daha fazla oku
SE PDM – Ürün Veri Yönetimi

SE PDM, ürün verilerini toplayıp merkezileştiren, tüm paydaşlarınızı bir araya getiren ve organizasyona gelişmiş raporlama yeteneği veren tamamen entegre, otomatikleştirilmiş bir ürün yönetimi çözümüdür. Ürünlerinizle ilgili tutarlı, doğru ve güvenilir verileri yakalamak ve yönetmek için gerekli teknoloji ve işlemleri sağlar.

daha fazla oku
SE Proje

Yazılım, proje isteklerini, planlamayı, yürütmeyi, kontrol etmeyi ve kapatma işlemlerini yönetir ve otomatikleştirir ve görevleri yerine getirmekle yükümlü olan kişilere otomatik olarak bildirim gönderir. Ayrıca, projeler için belirlenen amaçlarla sonuçların karşılaştırılması için, tutarlı ve nesnel projeler, kaynaklar ve finansman değerlendirmeleri ve önemli performans göstergeleri grafikleri ve raporları da sunmaktadır.

daha fazla oku
SE SPC

SE İstatistiksel Proses Kontrol, verileri izleyerek performansı izlemenize ve kalite ve karlılıkta sürdürülebilir iyileştirmeler yapmanıza olanak tanıyan verileri toplamak ve analiz etmek için tasarlanmış bir çözümdür. SE SPC, istatistiksel proses kontrolü için birincil bir araç olarak kontrol tablolarını kullanır.

daha fazla oku
SE Bakım

Çeşitli görevleri yerine getirmek için arıza analizi ve önleme gibi araçları kullanır. Bakım görevleri için harcanan zamanı en aza indirmenize, ekipman geçmişi ve eğilimlerini izlemenize ve çalışanlar, parçalar, sarf malzemeleri, tedarikçiler ve araçlar da dahil olmak üzere bakım faaliyetleri için kaynak planlaması yapmanıza olanak tanır.

daha fazla oku
SE FMEA

SE FMEA, ürünleri ve süreçleri iyileştirmek ve mühendislik iş yükünü azaltmak için güvenilir kurumsal yazılımdır; aynı zamanda yüksek riskli bileşenleri belirleyerek, analiz ederek ve iyileştirerek makinelerin ve kaynakların kullanılabilirliğini geliştirir.

daha fazla oku
SE Kalibrasyon

Çözüm, göstergeleriniz, test cihazlarınız, cihazlarınız ve ölçüm standartlarınızdaki kalibrasyonları planlamak, belgelemek, planlamak, analiz etmek ve yönetmek için kullanılabilen en kapsamlı web tabanlı yazılımlardan biridir. Kullanıcılar, son kalibrasyon ve kalibrasyonun yapıldığı tarih, önceki kalibrasyonların tam geçmişi, ekipmanın bakım ve onarımının ayrıntıları, çalışma ve kalibrasyon prosedürleri ve çok daha fazlasını içeren tüm ilgili bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişebilirler.

daha fazla oku
SE Performans Yönetimi Yazılımı

Etkileşimli puan kartları, strateji haritaları, gösterge tabloları ve önceden oluşturulmuş raporlar ve görünümler de dahil olmak üzere kapsamlı yeteneklerle SE Performance, performans metriklerini ve stratejik hedeflere yönelik girişimleri birbirine bağlar. En önemlisi, inisiyatiflerin, sorumlulukların, iletişimlerin ve iş akışlarının takibi, SE Performance’ın sadece ölçmek değil, işletme performansını yönetmesini sağlar. Bu tam bir performans ömrüdür. SE Performance, şirketlerin bir strateji tanımlamasına ve hedeflere göre performansı ölçmesine, ilerlemeyi düzenli olarak izlemesine ve sonuçların tamamını şirket genelinde iletmesine yardımcı olabilir.

daha fazla oku
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?